پروتز لب , بزرگ کردن (قلوه ای کردن) لب ها | لیفت لب‌

پروتز لب , راه های برجسته و بزرگ کردن (قلوه ای کردن) لب ها : مسلماً در افراد، لب‌ها جذاب‌ترین بخش صورت محسوب می‌شود. در نگاه اول لب‌ها می‌توانند افراد را به‌صورت عمیق و سریع تحت تأثیر قرار دهند، به‌طورکلی لب‌ها در افزایش زیبایی افراد نقش کلیدی ایفا می‌کنند. با گذشت زمان، به‌طور طبیعی حجم لب‌ها و بافت‌های اطراف آن کاهش می‌یابد. این کاهش حجم در اثر کاهش حجم چربی و بافت‌ها ایجاد می‌شود که در پی آن ظاهر لب‌ها خشک، چروک‌خورده و چرخیده به سمت داخل به نظر می‌رسد. حجمی که به ‌مرورزمان ازدست‌رفته و باعث ایجاد عدم تناسب در چهره گردیده است، می‌تواند بازسازی شود.

 

پروتز لب

 

به لطف پیشرفت‌های مدرن پزشکی در حوزه درمان‌های زیبایی، می‌توان لب‌ها را برجسته کرد، در نتیجه ظاهر آن‌ها دوباره زیبا خواهد شد. روش‌هایی همچون: لیفت لب‌ ، تزریق ژل یا پروتز لب می‌تواند ما را در این امر یاری رسانند. همه این روش‌ها احساس طبیعی در چهره ایجاد می‌کنند، اما لازم است پزشکی متبحر با داشتن مهارت‌های لازم در حوزه زیبایی و تناسب بخشی بتواند نتیجه دلخواه شما را فراهم کرده و ظاهری طبیعی و زیبا برای شما ایجاد نماید.

اگر شما به‌ منظور بهبود ظاهر خود و جذاب‌تر نمودن لب‌هایتان تصمیم دارید، آنها را برجسته‌تر کنید، بسته به نتیجه درمان و مدت‌زمان ماندگاری دلخواه شما، چندین گزینه درمانی در دسترس است. متخصصین در کلینیک زیبایی جم ، آماده‌اند با ارائه روش‌های به شما کمک کنند تا نتیجه دلخواه خود را به دست آورید.

برخی از گزینه‌های درمانی موجود عبارت‌اند از: تزریق ژل ، تزریق چربی ، پروتز لب‌ و لیفت لب. این درمان‌ها بی‌خطر و مؤثر هستند. آن‌ها به نحوی طراحی ‌شده‌اند که جوانی شما را بازگردانده و تناسب چهره شما را بهبود بخشند.

مزایا پروتز لب

  •     به‌واسطه افزایش حجم لب‌ها ظاهر آن‌ها با جلوه‌ای طبیعی، نرم و برجسته می‌گردد، بدون آنکه نیاز به بستری شدن باشد.
  •     می‌توان حالت کمانی لب‌ها را برجسته‌تر کرد که این امر زیبایی لب‌ها را افزایش می‌دهد.
  •     درمانی بی‌خطر است و در صورت نیاز کل درمان به‌طور کامل قابل ‌برگشت است.
  •     می‌تواند خطوط دور لب‌ها را کاهش داد.
  •     در صورت افتادگی گوشه‌های دهان که ظاهری غمگین به افراد می‌دهد، می‌توان آن را اصلاح کرد.
  •     خطوط خنده که از گوشه لب‌ها پایین می‌آید، به‌واسطه حداقل ساختن فرورفتگی و سایه‌های ایجاد شده، کاهش خواهند یافت.

راه‌های برجسته و بزرگ کردن (قلوه‌ای کردن) لب‌ها | پروتز لب ها

تزریق ژل

تزریق ژل یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های درمانی برای برجسته کردن لب‌ها و افزایش جذابیت آن‌ها محسوب می‌شود. انواع مختلفی از ژل‌ها موجود است، که می‌توان به‌ منظور برجسته‌سازی، بزرگ کردن و یا اصلاح نواقص لب‌ها به‌طور مستقیم در لب‌ها تزریق نمود. متداول‌ترین ژل‌های تزریقی شامل برندهای همچون ژوویدرم، رستیلن و یا چربی خود افراد می‌گردد.

 

 

تزریق ژل

 

معمولاً لب پایین درعرض خود شکل یکنواختی دارد که در قسمت مرکزی آن اندکی برجسته‌تر می‌شود. به‌ منظور حفظ تعادل لب‌ها، حجم لب پایین باید کمی بیشتر از لب بالایی باشد. روش‌های تزریق باید به‌ دقت مورد ارزیابی قرار بگیرند تا از حالتی همچون برجستگی بیش ‌از حد هنگام مشاهده از پهلو و یا افزایش ارتفاع عمودی لب‌ها هنگام مشاهده از روبه‌رو، جلوگیری به عمل آید.

فرایند درمان پروتز لب

برای افزایش دقت و به حداقل رساندن آسیب در لب‌ها، مقدار اندکی ژل به‌واسطه سوزن بسیار نازکی، به داخل لب تزریق می‌گردد. بسته به ساختار و شکل لب‌های شما، می‌توان مقدار ژل و ناحیه تزریق ژل در لب‌ها را تنظیم نمود. برای مثال، بسیاری از افراد بر این باورند که ژل‌ها به‌طور مستقیم به داخل لب‌ها تزریق می‌شوند، اما به ‌صورت متداول ژل‌ها به داخل خط حاشیه لب تزریق می‌شوند تا ظاهر آن برجسته‌تر گشته و حالت کمانی آن افزایش یابد.

به‌طور معمول برای افزایش اولیه حجم لب‌ها، تزریق حدود ۰٫۵ الی ۱ میلی‌لیتر ژل، می‌تواند مناسب باشد. تزریق بیش از ۱ میلی‌لیتر بهتر است برای بیمارانی که قصد افزایش حجم زیادی در لب‌های خود دارند، انجام شود و اغلب بهتر است این کار دو هفته پس از تزریق اولیه صورت بپذیرد.

اثر تزریق ژل چه مدت دوام خواهد داشت؟

اگر چه نتیجه درمان از شخصی به شخص دیگر متفاوت خواهد بود، اما نتیجه بزرگ کردن لب‌ها به کمک تزریق ژل می‌تواند تا شش ماه دوام داشته باشد. ژل‌ها به‌تدریج توسط بدن تجزیه و جذب می‌شوند، در نتیجه درنهایت شکل لب‌ها به شکل قبلی خود بازخواهد گشت.

تزریق چربی

تزریق مجدد چربی فراروی شده خود بیمار یکی از بهترین گزینه‌های درمانی برای بزرگ و برجسته‌ساز لب‌ها محسوب می‌شود، چرا که بدن این پیوند را پس نخواهد زد.

 

پروتز لب

 

فرایند تزریق چربی

در روش تزریق چربی برای افزایش حجم لب‌ها، سلول‌های چربی از قسمتی از بدن مانند شکم یا باسن استخراج می‌شوند و پس از فرآوری، مجدداً به ‌منظور افزایش حجم و بزرگ‌تر کردن لب‌ها به داخل آن‌ها تزریق می‌شوند. دلیل اصلی استفاده از تزریق چربی به‌جای ژل‌های صنعتی آن است که؛ به‌واسطه آنکه چربی‌ها از بدن خود بیمار گرفته می‌شوند، احتمال واکنش بدن یا آلرژی کاهش میابد.

نتیجه درمان پروتز لب

با آنکه تزریق چربی یک روش درمانی بسیار جذاب جهت پروتز لب است، اما متأسفانه میزان ماندگاری چربی‌ها در داخل لب‌ها، کاملاً قابل ‌اطمینان نیست. تزریق چربی به داخل لب‌ها به‌ منظور بزرگ و برجسته نمودن آن‌ها می‌تواند چند سال یا بیشتر دوام داشته باشد، اما برخی از بیماران شش ماه پس از تزریق اولیه نیازمند تزریق دوم و یا سوم هستند تا نتیجه مورد نظر خود را به دست آورند.

پروتز لب چیست ؟

درحالی‌که گزینه‌های متداول درمانی افزایش حجم لب مانند تزریق ژل، از مزایای زیادی برخوردار هستند، اما برخی از بیماران ترجیح می‌دهند از یک روش دائمی جایگزین استفاده کنند تا لب‌های آن‌ها برجسته‌تر شده و ظاهری طبیعی به خود بگیرد. همچنین آن‌ها تمایل دارند، محدودیت‌های حرکتی لب‌های آن‌ها نیز کاهش یابد. پروتزهای سیلیکونی به‌گونه‌ای طراحی ‌شده‌اند که حجم لب‌ها را به‌ صورت دائمی با ظاهر طبیعی افزایش می‌دهند. البته نتیجه درمان قابل ‌برگشت است. در این روش دیگر نیازی به تزریق مجدد یا مراقبت‌های فصلی برای حفظ نتیجه‌ی درمان نخواهد بود.

فرایند درمان پروتز لب به چه صورت است ؟

در طول عمل دو برش کوچک در داخل دهان و در قسمت گوشه لب‌ها زد می‌شود، سپس پروتز به کمک ابزار مخصوصی داخل لب‌ها قرار داده می‌شود. ممکن است برای بستن برش‌ها از بخیه‌های کوچکی کمک گرفته شود که ظرف چند روز پس از عمل برداشته خواهند شد. ناراحتی ایجاد شده برای افزایش حجم لب‌ها به کمک پروتز در بیماران، به حداقل میزان ممکن رسیده است.

ممکن است تا یک هفته پس از عمل در ناحیه تحت درمان، مقداری تورم وجود داشته باشد. بالا نگه‌داشتن سر و استفاده از کمپرس یخ در ۲۴ ساعت اولیه می‌تواند در کاهش تورم مؤثر باشد. ناراحتی‌های پس از عمل می‌تواند توسط داروها کنترل گردد.

لیفت لب‌

لیفت لب به‌طور متداول به لیفت لب‌ بالا اشاره دارد. در این روش به کمک جراحی، موقعیت لب بالایی کشیده خواهد شد تا ظاهر لب‌ها جوان‌تر و لبخند بیمار آرام‌تر به نظر برسد. چندین روش مختلف در لیف لب وجود دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره خواهد شد:

 

لیفت لب

 

لیفت لب به کمک روش گال وینگ (gull wing)

برخی از جراحان لیفت لب را با استفاده از تکنیک گال وینگ انجام می‌دهند تا قسمت رنگی لب‌ها برجسته و بزرگ گردد. قسمت رنگی لب‌ها که ورمیلیون نامیده می‌شود باعث ایجاد رنگ صورتی در پوست لب‌ها می‌شوند. در طول درمان، پوست و بافت نزدیک آن از طریق یک برش کوچک برداشته می‌شود. پوست و بافت برداشته شده در نزدیکی قسمت رنگی لب‌ها و حاشیه آن صورت می‌پذیرد. با برداشته شدن بافت اضافه، شکل لب‌ها برجسته شده و حالت کمانی آن افزایش میابد. این فرآیند را برای هر دو لب بالا و پایین می‌توان انجام داد.

لیفت لب به کمک لیفت زیر بینی (Sub-nasa)

لیفت زیر بینی (تحت نام “بول هورن” لیفت (bull-horn) نیز شناخته می‌شود) یکی از روش‌های متداول لیفت لب محسوب می‌شود. در این روش کمان لب از طریق حذف بخشی از پوست و بافت زیر بینی، تغییر شکل داده می‌شود. هنگامی‌که قطعه کوچکی از بافت زیر بینی برداشته شود، لب برجسته و بزرگ می‌شود. موقعیت جدید لب توسط نخ‌های بخیه ثابت می‌شود، بنابراین هنگامی‌که دهان در حالت طبیعی خود قرار دارد، ممکن است بخش کوچکی از دندان‌ها در معرض دید قرار بگیرد. در این روش قسمت رنگی لب بالایی بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرد، در نتیجه از لحاظ بصری حجم لب‌ها برجسته شده و ناحیه صورتی لب‌ها افزایش می‌یابد.