لیزر موهای زائد , هزینه و قیمت لیزر مو | کلینیک لیزر مو

لیزر موهای زائد : یکی از مشکلات و معضل های که همیشه خانم و گاهی اوقات آقایان با آن درگیر هستند رشد زیاد از حد مو در برخی از نواحی های قسمت بدن است که سبب می شود فرد مجبور شود به صورت مرتب آنها را از بین ببرد.

موهای زائد یا موهای ناخواسته به صورت موضعی در بدن ایجاد می گردند که عموما غیرمعمولی می باشند و به دلیل رنگ تیره ی که دارند سبب می شود تا غیر طبیعی بودن آنها بیشتر در معرض دید باشد. بیشترین محلی که این موها رشد می کنند در قسمت های لب فوقانی ، چانه ، نواحی دو سمت صورت، از محل ناف به سمت پایین و در فرورفتگی کمر ، به رنگ تیره و سیاه می باشند.

به صورت تقریبی همه ما دوست داریم که موهای زائدی که در بدن ما هستند از بین بروند و از وجود آنها ناراضی هستیم و یا دوست داریم حداقل میزان سرعت و ضخامت آنها را کم نماییم .در این حیطه محصولات زیادی میباشند که ادعا می کنند می توانند به صورت کامل موهای زائد را حذف نمایند و اما در عمل نمی توانند برای شما موثر باشند.

روش های از بین بردن موهای زائد

باید بدانید که پیدا کردن روشی که بتواند به صورت کامل موهای شکم ، پا ، زیر بغل یا گردن، گوش ، بازو و ناحیه تناسلی و کشاله ران هم کار راحتی نمی باشد و به صورت کلی برای حذف کردن موهای زائد دو روش را داریم :

۱)روش های دائمی

۲)روش های موقتی

روش های موقتی روشش های هستند که باید حذف موهای زائد به صورت موقتی می شوند از جمله موبر، موم ، اپیلاسیون و تیغ و … هستند .

لیزر موهای زائد ، یکی از عمومی ترین و رایج ترین روش های است که در ایالت متحده آمریکا انجام می گردد و دومین جراحی پس از جراحی جوان سازی و رفع چین و چروک پوست است.

تا کنون ثابت شده که برای از بین بردن موهای زائدی که در قسمت های گسترده پوشیده از مو هستند هیچ روشی بهتر از لیزر وجود نداشته است و هیچ روش دیگری مانند لیزر نمی تواند چندان موثر و با دوام باشد.

اگر بخواهیم این روش را با موم انداختن یا واکس و شمع مقایسه کنیم باید بدانیم که الکترولیز موهای زائد یا تیغ زدن لطیف تر و صاف تر می باشد.

با این شیوه ی ملایم می توانیم موی همه ی بخش های بزرگ بدن را به شیوه ی با تاثیر و همچنین با کم ترین ناراحتی و بی نیازی و استراحت و بدون اینکه نیازی باشد از منزل بیرون برویم ، از بین ببریم . یکی از رایج ترین عمل های زیبایی که امروزه انجام می شود حذف موهای زائد صورت و بدن می باشد.

از دیگر عواملی که می تواند بر نتیجه درمان لیزر حاصل شود می توان به نژاد ، سن ، مقدار هورمون ها ، داروی مصرفی و قسمت مورد نظر بدن که بر رنگ مو و میزان زبری موثرباشد ، اشاره نمود.

انواع لیزر موهای زائد

برای برطرف کردن موهای زائد وسایل مختلفی استفاده می گردد ، در روش قطعی حذف موهای زائد پرتو لیز با انرژی کم برای ناتوان نموئن و تخریب فولیکول‌های رشد فعال مو استفاده می شود.

بسته به نوع پوست ، بزرگی مو و ضخامت و رنگ و محل ناحیه تحت درمان لیزر موهای زائد ، زمان بندی جلسات درمان و یکی از وسایل ترکیبی یا وسایل زیر به کار گرفته می شود:

• لیزر الکساندرایت

• لیزر روبی (یاقوت)

• لیزر Nd:YAG

• سیستم نور پالسی شدید

• لیزر دایود

روش انجام لیزر موهای زائد

برای اینکه در لیزر موهای زائد هیچ آسیبی به شبکیه یا قرنیه وارد نشود از یک چشم بند محافظ چشم استفاده می شود . موی محل مورد نظر اگر که نیازی به اصلاح باشد باید به گونه ی اصلاح گردد که از بلندی آن روی پوست چند میلی متر بیشتر نباشد. از ابزار سرد کننده یا ژل سرد بخصوصی در جهت حفاظت از لایه های خارجی استفاده می گردد که افزون بر اثر حفاظتی آن ، به علت سهولت نفوذ نور لیزر درون پوست می توانند بر کارکرد روش حذف موهای زائد با لیزر افزوده کند.

لیزر چه اثراتی بر روی موهای زائد داشته است ؟

• کم شدن میزان موها

• کم شدن سرعت رشد مو

• نازک تر شدن موها

• رنگ موها کم رنگ می شود که همه ی این دلایل سبب می شود که محل درمان طبیعی تر جلوه دهد.

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد

روش لیزر موهای زائد به پروسه رشد پیازهای مو در چرخه رشد آنها آسیب وارد می نماید . اما متاسفانه همه ی پیازهای مو در مرحله رشد دارای زمان بندی یکسانی نمی باشند ، افزون بر اینها میزان جلسه ها بستگی به شرایط پوستی بیمار و درمان مورد نیاز او داشته است .

ماندگاری و دوام لیزر موهای زائد

از این روش زمانی استفاده می شود که قصد حذف دائم موها را داشته باشیم ، در صورتی که برای بدست آوردن این نتیجه باید سه تا هشت جلسه صبر کرد تا مطمئن شوید که همه ی فولیکول‌های رشد فعال مو کاملاً از بین رفته اند . برای درمان قطعی و پدید شدن نتیجه ی بهتر باید تلاش کنید که بهترین مرکز لیزر موهای زائد صورت و بدن را انتخاب نمایید.

عوارض لیزر موهای زائد

امروزه خوشبختانه عموما انجام لیزر موهای زائد دارای هیچ عارضه ی جانبی نداشته و همه ی خطراتی که ممکن است بیمار بعد از آن مبتلا شود ، به او اطلاع داده می شود . اگر توصیه ها و دستورهای را که مختصص به بیمار می دهد ، رعایت کند سبب می شود که خطرهای که احتمال بروز بعد از لیزر موهای زائد صورت و بدن را دارند ، به حداقل برسند.

پیش از لیزرموهای زائد و پس از آن چه مراقبت های لازم است؟

از بین بردن موهای زائد امروزه از مسائلی است که افراد بسیار به آن توجه داشته اند و برای آن روش های مختلفی بکار گرفته شده است . امروزه لیزر از جمله روش های که بسیار کاربرد داشته است و افراد زیادی از آن استقبال کرده است .

عمل لیزر به واسطه نوعی نور صورت می گیرد که در طول موج خاصی به پوست می رسد . اما بسته به کدام بخش از پوست برای آن در نظر گرفته شده طول موج نوری متفاوت می باشد.

باید دقت داشته باشید که پیش از عمل لیزر موهای زائد و بعد از آن فرد می تواند نکاتی را رعایت کند که نتایج بهتری از این موضوع حاصل شود . در ادامه برخی از شرایط بیان شده است:

۱) اگر فرد پیش از آن که لیزر را انجام دهد برنزه کرده باشد باید صبرنماید تا آثارلیزر به صورت کامل از بین بروند . چون در صورتی که پیش تر شخص برنزه کرده باشد و فاصله زیادی از آن نگذشته باشد ، هنوز بر روی پوست آثار آن باقی مانده است و انجام دادن لیزر سبب می شود که سوختگی یا تاول بر روی پوست انجام شود . به همین علت ایده آل تر این است که شخصی که قصد دارد لیزر را انجام دهد در مدت ۴تا ۶ هفته به صورت مستقیم در معرض آفتاب قرار نگیرد.

۲) باید دقت شود پیش از آنکه لیزر انجام شود موهای زائد را با بند و موچین و اپیلاسیون بر نداشته و برای انجام این کار از تراشیدن با تیغ استفاده شود .

۳) پیش از انجام لیزر بهترین زمان برای تراشیدن مو ۲ یا ۳ روز قبل است .

۴)در صورتی که فرد دارای سابقه تبخال باشد پیش از آنکه لیزر را انجام دهد باید از اقداماتی پیشگیرانه در یک روز یا دو روز پیش استفاده نماید.

بعد از لیزر موهای زائد چه مراقبت های باید انجام گردد

۱)باید بعد از انجام لیزر تا حدود یک ساعت از انجام دادن تمرین های بدنی سنگین خودداری کرد.

۲)بعد از انجام لیزر ممکن است پوست حساس شود توصیه می شود که تا ۳ هفته از اپیلاسیون یا بند انداختم استفاده نشود.

۳)شخصی که عمل لیزر را انجام داده است تا ۱ و نیم ماه نباید در برابر معرض مستقیم نور خورشید قرار بگیرد و باید از آفتاب دوری نماید.

۴)برای پیشگیری کردن از آسیب های پوستی بهتر است شخص از ضد آفتاب SPF 15 استفاده نماید .

۵) بخش های که لیزر شده نباید دستکاری یا سایده شوند.

۶)فردی که لیزر را انجام داده است می تواند برای آب رسانی به پوست خود از یک کرم مرطوب کننده استفاده نماید.

۷)هیچ وقت نباید پس از انجام لیزر از کرم های که دارای مواد شیمیایی هستند یا قوی می باشند مانند بنزوئیل استفاده کرد .

پس از اینکه عمل لیزر موهای زائد انجام شود اگر فرد به توصیه های گفته شده عمل کند و طول موجی نوری که ساطع شده در حد ایده آل باشد ، هیچ ضرری و خطری برای شخص نخواهد داشت .

لیزر موهای زائد و شیردهی

خانم های باردار و شیرده دارای شرایط ویژه ی هستند ، در دوران بارداری این افراد با تغییرهای هورمونی بدن روبرو می باشند که باید از انجام لیزر جلوگیری کنند . در زمان شیردهی و بارداری بروز هایپرپیگمنتاسیون افزایش پیدا می کند ، هنگامی که عمل لیزر در دوران شیردهی صورت بگیرد موجب می شود در ملانین ها تغییراتی شکل بگیرد پس توصیه می شود از انجام این کار خوداری گردد . در دوران بارداری نیز به بانوان توصیه میشود که لیزر را انجام ندهند.

تاثیرگذاری لیزر موهای زائد به چه صورتی است؟

برای از بین بردن موهای زائد به صورت کامل از سه روش استفاده می شود که عبارت اند از:

الکترولیز ؛ لیزر ؛ دارو

اگر لیزر صورت بگیرد سبب می شود که موهای زائد نازک تر شوند و همچنین میزان آنها کم شود ، اگر می خواهید موها به صورت کامل از بین بروند نیاز است که لیزرموهای زائد صورت گیرد و شخص هر ۴ تا۶ جلسه لیزر درمانی را باید انجام بدهد.

لیزر موهای زائد به عنوان یک روش درمانی قطعی می باشد البته این کار به شرط این است که بیمار دارای مشکلات هورمونی نباشد، در صورتی که شخص این مشکلات را نداشته باشد می توان به سرعت سبب حذف موهای زائد شد و برای همیشه این موها از بین بروند.

طبق توصیه و پیشنهاد متخصصان کلینیک های زیبایی بهتر است بیمار به تعداد جلسات پزشک خود دقت کند و حتما آنها را دنبال نماید تا به صورت قطعی با موهای زائد خداحافظی نماید.

آیا انجام عمل لیزر موهای زائد ، درد را به دنبال دارد؟

باید توجه داشته باشیم که اصلا هیچ دردی نخواهد داشت ، در صورتی که شخص حساس می باشد پیشنهاد می شود که از پماد های بی حسی برای این کار استفاده گردد.

چه زمانی پس از لیزر موهای زائد شخص می تواند آفتاب بگیرد؟

طبق توصیه متخصصان و پزشکان ، شخص بعد از اینکه عمل لیزر را انجام داد باید به مدت ۳ ماه از آفتاب گرفتن جلوگیری نماید.

انجام عمل لیزر مو برای چه افرادی ممنوعیت دارد؟

۱)بانوان شیرده و باردار بهتر است از لیزر موهای زائد خوداری نمایند

۲) افرادی که دارای بیماری های عصبی هستند نباید لیزر را انجام بدهند.

۳) اگر شخص در بدن خود ، در ناحیه که قصد دارد عمل لیزر انجام شود دارای زخم یا عفونت است بایداز لیزر خودداری نماید.

آیا لیزر موهای زائد می تواند برای باروری و غدد لنفاوی تاثیری داشته باشد؟

در پاسخ این سوال باید بگوییم که خیر . اگر انجام عمل لیزر بر روی ناحیه بیکینی و زیر بغل صورت بگیرد هیچ گونه ی تاثیری بر روی تخمدان یا بافت سینه ها نداشته و همچنین هیچ تاثیر از لیزر موهای زائد بر روی غدد لنفاوی مشاهده نشده است و شخص می تواند با خیال راحت به انجام عمل لیزر بپردازد.

آیا لیزر موهای زائد سبب ایجاد سوختگی می گردد؟

در زمان لیزر سوختگی ایجاد نمی گردد البته این شرایط در هنگامی است که کار در محیطی پاکیزه و به دست متخصص صورت بگیرد ، اگر لیز به وسیله ی شخصی مختصص صورت نگیرد ممکن است سوختگی رخ دهد . پیشنهاد ما این است که حتما پیش از آنکه لیزر را انجام دهید به کلینیک های درمانی معتبر مراجعه نمایید.

در بین جلسه های لیزر ، فرد باید چه اقداماتی را انجام بدهد؟

در بین جلسه های لیزر توصیه می شود که شخص از کند موها و بند انداختن جلوگیری کند ، همواره به شخص توصیه می شود که از ۱۴ روز پیش این کارهای را انجام ندهد و در زمان لیزر فقط برای حذف موهای زائد از تیغ استفاده نماید.

ممنوعیت انجام لیزر موهای زائد برای چه افرادی می باشد؟

عموما برای بیشتر افراد از لیزر موهای زائد استفاده می شود ، در صورتی که تعدادی از افراد نمی توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند در ادامه به برخی از این موارد اشاره کرده ایم :

۱)برای افرادی که دارای پوست های تیره که روشن و کرکی هستند ، لیزر دارای تاثیرات بسیار پایینی می باشد.

۲) افرادی که حمام آفتاب گرفته یا برنزه کرده و سولاریوم هستند پیشنهاد می شود بعد از ۳ ماه از گذشت آن به انجام لیزر موهای زائد بپردازند ، به دلیل اینکه برای این اشخاص تاثیرات آن را تا بعد از ۳ ماه مشاهده می نمایند

۳) افرادی که تبخال فعال دارند بهتر است لیزر را انجام ندهند.

زخم عفونی : اگر شخصی که لیزر را انجام دهد در قسمت مورد نظر داری زخم عفونی باشد توصیه می شود حتما بعد از درمان زخم به انجام لیزر ادامه دهد ، برای این گونه افراد توصیه می شود از لیزر خوداری نمایند.

بانوانی که شیرده و باردار هستند نباید در این دوران از لیزر استفاده کنند.

افرادی که مصرف آکوتان دارند پیشنهاد می شوند بعد از قطع مصرف به لیزر بپردازند ، زیرا آکوتان سبب می شود که تاثیرات لیزر کم گردد از طرفی دیگر آکوتان موجب می شود که پوست حساس شود و بعد از آن نازک گردد به همین دلیل با انجام لیزر این امکان وجود دارد که در پوست اسکار و لک به وجود آید.

پسوریازیس

تعدادی از افرادی که بیماری های پوستی دارند مانند ویتیلیگو ، پسوریازیس سبب می شود که در هنگام لیزر این بیماری موجب ایجاد سوختگی و زخم شوند. به این گونه افراد پیشنهاد می شود که لیزر موهای زائد را انجام ندهند.

در افرادی که سابقه کلوئید داشته ، انجام عمل لیزر موهای زائد این امکان را دارد که دچار سوختگی یا زخم گردند ؛ علاوه بر آن لیزر موهای زائد در چنین اشخاصی امکان به وجود اوردن گوشت اضافه را نیز پدید می آورد .

آگزما یا آکنه

شخصی که دارای بیماری های عفونی اگزما یا آکنه است ، با انجام عمل لیزر موهای زائد این بیماری ها (آکنه و اگزما) فعال تر شوند و در نهایت سبب شود تا در بدن انتشار عفونت رخ دهد .

ماینوکسیدیل

افرادی که ماینوکسیدیل مصرف می کنند اگر لیزر را انجام بدهند سبب می شود که پر مو شوند به دلیل اینکه این دارو در زمان لیزر درمانی می توانید تاثیری برعکس داشته باشد و نه فقط موجب کم شدن موهای زائد نمی گردد بلکه موجب می شود این موها بیشتر شوند.

افرادی که از ترکیب های طلا استفاده می نمایند به آنها پیشنهاد می شود لیزر درمانی را انجام ندهند و یا تا پایان مصرف ، عمل لیزر را به تعویق بیاندازند.

لوپوس

افرادی که دارای بیماری لوپوس هستند ، پوستشان حساس به نور می باشد به دین ترتیب به آنها پیشنهاد می شود که هیچ گاه لیزر موهای زائد را انجام ندهند.

برای کسانی که دارای موهای زائد زیادی هستند آیا لیزر موهای زائد توصیه می شود؟

در پاسخ به این سوال باید این گونه جواب داد که خیر . لیزر به تنهایی نمی تواند سبب شود تا موهای زائد به صورت کامل از بین بروند. تنها در برخی از بیماران علت پر مو بودن بیماران مشکلاتی هورمونی می باشد ، پس این افراد باید در ابتدا این مشکلات هورمونی خود را برطرف نمایند و یا اگر کیست زنانه ی در آنها وجود دارد آن را برطرف نمایند.

بعد از آن با لیزر می تواند تارهای مویی مزاحم را برطرف نمایند . البته نباید فراموش کرد که پر مویی آزاردهنده نیز می توانند تخمدان پلی کیستیک باشند.

در صورتی که مشکل پر مویی ، هورمون ها نباشند آیا می توان برای همیشه لیزر موهای زائد را از بین برد؟

بله – اگر مشکلات هورمونی و کیستی در جریان نباشد می تواند از لیزر کمک گرفت و این مشکلات را به راحتی از بین برد . در درمان لیزر موهای زائد هر چقد پوست روشن تر باشد و موها تیره تر باشد سبب می شود که تارهای مویی زیادتری رفع گردد.

چه ارتباطی میان رنگ پوست و اثربخشی لیزر موهای زائد وجود دارد؟

افرادی که رنگ پوست تیره دارند ، با انجام لیزر دیر به نتیجه می رسند به معنی دیگر در صورتی که در وضعیت عادی تعداد جلسه ها درمانی ۶ جلسه باشد ، افرادی که پوست تیره داشته اند باید ۸تا۹ جلسه به کیلینک های زیبایی مراجعه نمایند. پیشنهاد می شود کسانی که سولاریوم یا آفتاب گرفته اند ، تا هنگامی رنگ پوستشان به بهبودی کافی نرسیده از درمان لیزر درمانی استفاده نکنند.

لیزر موهای زائد به چه افرادی پیشنهاد نمی شود؟ افرادی که بیماری های خاصی مانند لوتوس داشته اند، با انجام چنین لیزرهای در واقع بر شدت بیماری خود افزوده اند . در اصل درصورتی که دچار بیماری خاصی هستید باید پیش از آنکه کاری انجام دهید با یک پزشک متخصص مشورت کنید . کسانی که دارای باتری قلبی هستند باید حتما با پزشک خود در این باره مشورت های لازم را انجام دهند.

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد

برای لیزر موهای زائد در کلینیک لیزر رها تعداد جلسه های نیاز می باشد.

برای هر شخص تعداد جلسه های که نیاز است به نژاد ، ضخامت و خیلی عوامل دیگر مرتبط می باشد در صورتی که این میزان تقریبی می شود که برای هر ناحیه از بدن به چه جلساتی نیاز است:

لیزر موهای زائد صورت

معمولا برای اینکه به صورت کامل موهای زائد صورت را از بین برد به ۴ جلسه نیاز است در برخی از شرایط افراد باید برای حذف این موها ۸ جلسه را به کار بگیرند.

لیزر موهای زائد بدن

برخی از قسمت های بدن مانند دست و پا ،تنه، زیربغل، کشاله ران هستند که با انجام لیزر صورت می گیرند ، در این نواحی می توان از لیزر کمک گرفت که بسیار هم موفق می باشد چون در قسمت های حساسی مثل زیربغل که افراد با روش قدیمی از بین می برند به غدد لنفاوی آسیب جدی وارد می شد در صورتی که هیچ آسیبی با لیزر موهای زائد به غددلنفاوی وارد نمی شد بلکه فقط به راحتی موهای زائد این قسمت از بین می روند.

برای نواحی گفته شده به ۴جلسه نیاز می باشد در صورتی که این موضوع می تواند برای افراد ۵تا۶ جلسه باشد. عموما در کلینیک زیبایی ما افراد از لیزر موهای زائد ۴ الی ۶ می باشد. خوشبختانه امروز در حیطه لیزر موهای زائد هم تکنولوژی پیشرفت کرده و هم دستگاهه جدیدتر شده اند که می توان در نواحی ژنیتال از آن نیز استفاده کرد.

البته باورها و نگرانی های وجود دارد که کاملا در مورد این موضوع اشتباه هستند که لیزر موهای زائد ژنیتال این امکان را دارد که عوارضی را در پیش داشته باشد ، متخصصان و پزشکان اعلام می کنند که هیچ گونه عوارضی در موهای زائد ژنیتال وجود ندارد و شخص به راحتی می تواند این کار را انجام بدهد. در کلینیک لیزر رها افرادی حضور دارند که بسیار آموزش دیده و باتجربه هستند و می توانند این کار را به درستی انجام بدهند.

یکی از روش های که درد سرهای کمتری دارد و بی عارضه محسوب می شود لیزر موهای زائد است که در طول حداکثر زمان ۲۰ دقیقه قادر است این کار را انجام بدهد. هیچ گونه زخمی با انجام لیزر بر روی پوست شخص ایجاد نمی شود بلکه فقط امکان دارد که این ناحیه لیزر شده کمی قرمز شود که جایی هیچ گونه نگرانی نمی باشد و در زمان خیلی کوتاهی از بین خواهد رفت .

لیزر موهای زائد هیچ لک و اسکاری نیز به جایی نمی گذارد . تنها چیزی که باید دقت کنید این است که در نزد پزشکی متخصص و مجرب این کار صورت بگیرد و میزان تعیین انرژی لیزر در طول لیزر درمانی بسیار مهم و ضروری است.

با توجه به آنچه تا کنون بیان شد ، هر چقد میزان کلفتی و تیرگی مو بیشتر باشد لیزر موفق تر است و برعکس این موضوع نیز وجود دارد یعنی اگر موها بور یا کم رنگ باشند تاثیر پایین تری روی مو داشته است که می تواند چیزی حدود ۳۰تا۴۰ درصد سبب حذف موها شوند در صورتی که لیزرهای نیز وجود دارند که می توانند حدود۷۰تا۸۰درصد بر روی این موها تاثیر پذیر باشند.

در رابطه با لیزر موهای زائد این نکته نیز وجود دارد که تعداد جلسه ها به محل موهای زائد نیز بستگی دارد مثلا در صورت عموما موهای که در چانه وجود دارند به نسبت دیگر نقاط صورت به درمان با لیزری قوی تر نیاز دارندوبه جلسه های زیادتری برای درمان نیاز داشته ایم. البته این اشتباه دیگری در مورد لیزر موهای زائد وجود دارد که می تواند در موها سبب سفیدی شود ، اما باید بدانید که اشتباه است و هیچ تاثیری بر سفیدی ندارد و پایه علمی نداشته است .

در نهایت باید بدانید که در پایان جلسه های لیزر شما ۸۰ تا۱۰۰ درصد با نتیجه عالی پیش رفته اید و به صورت کامل موها از بین خواهند رفت .

لیزر موهای زائد دارای دستگاههای متفاوتی می باشد که در هر کلینیک از یک یا چند دستگاه استفاده می کنند البته پزشک با توجه به سن ، جسنیت ، ضخامت مو و …. از آنها برای حذف موهای زائد استفاده می کند.

انتخاب عمل لیزر موهای زائد چگونه است؟

این روش بدون درد است و بسیار تاثیر گذار می باشد، با استفاده از این روش می توانیم برای همیشه از شر موهای زائد خلاص شویم . لیزر موهای زائد هیچ زخم یا اسکاری بروی پوست باقی نمی گذارد و به نسبت دیگر روش ها به زمان کمتری نیاز دارد. با استفاده از لیزر می توان موهای زائد قسمت های حساس را از بین برد مانند کمر، ناحیه تناسلی و …

افرادی که به کلینیک لیزر رها مراجعه می کنند در ابتدا خواستار از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی ، صورت ، زیر بغل و … می باشند این در حالی است که آقایان می خواهند لیزر موهای زائد کمر ، صورت و سینه و پاها را انجام بدهند.خوشبختامه امروزه دستگاه های زیادی وجود دارد که می تواند در نواحی متفاوت لیزر موهای زائد را انجام بدهد.

لیزر موهای زائد کل بدن

همیشه برای مشتریان این سوال مطرح است که لیزر تمام بدن چه شرایطی دارد که اغلب این افراد خانم هستند زیرا می دانند که این موضوع سبب افزایش جذابیت و زیبایی آنها خواهد شد.

هزینه و قیمت لیزر موهای زائد

نمی توان به صورت دقیق به مبلغ آن اشاره کرد زیرا به زمان و جسات ها و ناحیه مورد نظر و … بستگی دارد، و نوع دستگاه نیز بسیار تاثیر پذیر در قیمت می باشد. مسئله دیگری که بسیار مهم است خود شخص است که دارای چه نوع پوست و موی می باشد . طبیعی است که اشخاصی که دارای پوستی هستند که زودتر به نتیجه می رسند از هزینه ی و زمان کمتری برخوردارند.مثلا افرادی که پوست سبزه یا گندمگون یا افرادی که موهای ظریف و باریکی دارندبه تعداد جلسات زیادتری نیازمند هستند. در شرایط عادی برای رفع موهای زائد بین ۶ تا۸ جلسه نیاز می باشد.

لیزر موهای زائد چگونه انجام می گیرد؟

برای انجام لیزر موهای زائد برای هر قسمت بدن ، درجه بندی ویژه ی صورت می گیرد زیرا که پوست در برخی از شرایط ظریف و حساس تر می باشد و در برخی از نواحی دیگر ضخیم تر و باقوام تر است به همین ترتیب برای لیزر کلی بدن نیاز است تا دقت بیشتری صورت بگیرد که مبدا موجب سوزش یا درد شود.

نکته ی دیگری که در رابطه با هزینه لیزر کل بدن مد نظر است این است که در افراد لاغر یا چاق به علت وسعت پوست هزینه های که وجود دارد متغییر می باشد. لازم است که بعد از تمام شدن دوره های درمانی فرد برای جلوگیری از رویش مجدد مو هر ۱۲ ماه یکبار به کلینیک مراجعه نماید و اقدام به تمدید لیزر کل بدن در یک جلسه کند.

بیمار پس از اینکه لیزر را انجام داد چه حسی دارد؟ انجام عمل لیزر با توجه به اینکه به زمان کمی نیاز دارد بسیار راحت و ساده است . عموما اشخاص بعد از اینکه اینکار را انجام می دهند حسی مانند یک بند انداختن دارند زیرا در طول زمان لیزر دردی را احساس نمی کنند. در کلینیک های زیبایی برای اشخاصی که پوستی حساس دارند از ژل های بی حسی استفاده می شود .

افرادی که به کلینیک لیزر رها مراجعه کرده اند بعد از انجام لیزر پوستی حساس دارند چون در کم ترین زمان ممکن و بدون درد می توانند از شر موهای زائد خلاص شوند.

انجام لیزر موهای زائد و بازگشت فوری به محل کار

شخص پس از اینکه لیزر موهای زائد را انجام داد به سرعت می تواند فعالیت های روزانه خود را انجام دهد و به زندگی عادی خود برگردد .ممکن است بعد از آن محل لیزر کمی قرمز شود که هیچ جای نگرانی نیست و بعد از مدت کوتاهی از بین خواهد رفت .افراد دقت داشته باشند که در معرض نور خورشید به مدت ۲۴ ساعت قرار نگیرند.

فراموش نکنید که قرمزی پوست در اصل بیانگر واکنش پوست به نسبت لیزر می باشد.پس از اینکه لیزر صورت گرفت شخص می تواند از کرم های ویژه ی به دستور پزشک استفاده کند. در کلینیک لیزر رها به بیماران تصوریه می شود که از کرم های که اسیدگلیکولیک یا رتینوئیدها دارند استفاده نشود همچنین از مصرف لوازم آرایشی تا ۲۴ ساعت جلوگیری شود.

لیزر موهای ناحیه تناسلی

تا کنون هیچ خاصیت برای موهای ناحیه تناسلی مشخص نشده و فقط سبب می شود که ظاهری نامطلوب و به عبارتی زشت پیدا کند . اگر موهای ناحیه تناسلی رشد کند و هیچ برنامه معینی برای حذفشان وجود نداشته باشد ممکن است خطر آفرین باشد و یکی از خطرهای رایج شپش ناحیه تناسلی می باشد.

اگر در این قسمت ها از ژیلت یا تیغ استفاده شود تارهای موی که در آن قسمت وجود دارد ضخیم تر می گردد و ریشه ها را تیره تر و کلفت تر می کندبه گونه ی که رنگ تیره ی موها بر روی پوست دیده می شود . افزون بر این موارد خارج نمودن مو ها و اپیلاسیون در چنین مواردی بسیار درد ناک است و ممکن است بعدها سبب شود که عارضه به دنبال داشته باشد مانند رشد زیر مویی پوست که پوست را ناهمواره می سازد و سبب ایجاد لکه های تیره و ایجاد اثر می شود.به همین علت توصیه می شود که از لیزر رفع موهای زائد برای این قسمت استفاده شود .

با توجه به تحقیق های صورت گرفته و مطالعات متخصصان ، استفاده نمودن از لیزر موهای زائد هیچ تاثیر سوئی بر فیزیک مردان یا زنان نداردو کم ترین عارضه را این روش به دنبال می آورد.یکی ازپر طرفدار ترین روش های است که در کشور ایران وجود دارد.

لیزر موهای زائد پا

اگر دوست دارید برای همیشه از شر موهای زائد در قسمت های متفاوت بدن مانند زانو ، ران و پا استفاده کنید پیشنهاد می شود لیزر موهای پا را انجام بدهید. در کلینیک زیبایی پزشکان از جدیدترین دستگاه ها برای ارائه نمودن خدمات به بیماران استفاده می کنند که بتواند بهترین نتیجه را برای افراد داشته باشد و در زمان یک جلسه قسمت وسیعی از آن تحت درمان قرار بگیرد. در کلینیک لیزر رها ، دستگاه های لیزری که وجود دارد برای همه نوع پوست و تارهای مویی مناسب می باشد و همچنین برای بهره برداری های پوستی قابل تنظیم می باشد .

اگر موهای پای شما ضخیم است می توانید بین ۶ تا۸ جلسه با مشاوره از پزشک و پیروی از دستورات او در این خصوص اقدام نماید . برای همه ی نوع پوست ها از جمله تیره ، روشن ، موهای ضخیم و نازک استفاده از این روش بسیار ایده آل و مفید میباشد . در خصوص لیز ر موهای زائد باید ۳هفته پیش تر از آنکه این کار را انجام دهید موها را شیو نمایید و به هیچ عنوان آن ها را از ریشه نکنید. در طول درمان نیاز می باشد که از ژیلت یا تیغ برای اینکار استفاده کنید و اصلا موها ریشه کن نکنید.

هزینه لیزر موهای زائد پا چقدر است؟

لیزر موهای پا بسته به اینکه فرد مورد نظر چاق است یا لاغر و با میزان وسعت موها و نواحی مو هزینه های لیزر متغیر می باشد.علاوه بر آن نباید فراموش کردکه با توجه به نوع دستگاههی که استفاده می شود میتواند بر روی قیمت تاثیرگذار باشد بنابر این تا پیش از آن نمی توان هیچ گونه نظری بر روی قیمت و هزینه ها داشت.

بعد از اینکه دوره درمان تمام شد لازم است فرد هر ۱۲ ماه یکبار برای تمدید درمان لیزر موهای زائد به کلینیک مراجعه نماید البته این تمدید تا ۲ تا۳ سال ضروری است و اگر این گونه نباشد ممکن است موهای زائد دوباره رشد کنند.

مشکلات مربوط به لیزر موهای زائد

موهای زائدی که در ناحیه تناسلی وجود دارد می تواند بر روابط جنسی اثری منفی داشته باشد و در برخی از افراد این موها حساسیت و خارش را به وجود می آورند و به ممکن است موها سبب ایجاد قارچ، عفونت پوستی، خارش، عفونت انگلی شوند و حشرات ریز را افزایش بدهند بنابر این در اثر تیغ که فرد دچار خونریزی و سوزش می شود.

در نتیجه در صورت استفاده از لیزر موهای زائد هم می توان به حذف موهای زائد کمک کرد و هم پوست ناحیه تناسلی روشن تر می شود. این تکنیک هیچ گونه درد یا سوزشی ندارد اما ممکن است از اشعه لیزر موهای زائد کمی احساس سوزش نمایید که این موضوع نیز کاملا طبیعی می باشد اما در کلینیک لیزر رها از دستگاه های پیشرفته و خنک کننده استفاده می شود که می توانند حرارت پوستی را تا لایه های عمقی کم کند تا بیمار هیچ گونه سوزشی را تجربه نکند .

عموما بعد از ۴ جلسه که از لیزر موهای زائد سپری شد حدود ۸۵ درصد تارهای مویی کم می شود و بقیه آنها ضعیف می گردند به علت حساسیتی که در ناحیه تناسلی وجود دارد ، باید درجه بندی اشعه لیزر خیلی دقیق و اصولی انجام شود تا هیچ آسیبی به پوست وارد نشود.

مزیت های لیزر مو در کلینیک لیزر مو

برخورداری از تخفیفات لیزر موهای زائد ویژه مناسبت های متفاوت
برخورداری از محیطی آرام و با رعایت اصول کاملا بهداشتی
انجام تمامی خدمات با کادری مجرب و با بهترین دستگاهها با تاییده از سوی سازمان جهانی
برخورداری از دستگاههای مختلف که متناسب با هر گونه تیپ پوستی ایرانی است و کم ترین عارضه ی را داشته است.

هزینه لیزر موهای زائد

هزینه ی لیزر موهای زائد به توجه به هر شخص و نیازهای او معین می شود . در کلینیک لیزر رها رضایت مشتری در درجه اول قرار دارد و با توجه به نوع پوستی شخص و جنس مو میزان جلسانی که نیاز میباشد هزینه آنها معین می شود. لازم است بدانید که در برخی از شرایط و مناسب ها توسط کلینیک لیزر رها به مشتریان عزیز تخفیف داده می شود .

یکی دیگر از نکاتی که بسیار در لیزر موهای زائد با تاثیر است نوع دستگاهی است که در لیزر موهای زائد استفاده می شود . خیلی از کلینیک ها هستند که از دستگاههای بی کیفیت و نسل قدیم استفاده می کنند که سبب می شود تعدادجلسات بیشتر شود و شخص به علت قیمت کم تر به آن مراجعه می نماید اما باید بدانید که در این شرایط نه تنها صرفه جویی صورت نگرفته بلکه به دلیل بالا رفتن تعداد جلسات بیشتر هزینه فرد نیز بالاتر می رود .

فراموش نکنید که در کلینیک لیزر مو از دستگاههای استفاده می شود که بسیار بروز می باشند و این دستگاه ها در دنیا مطرح می باشند و با کم ترین زمان و جلسه ممکن با توجه به جنس موی آنها و تیپ پوستی که دارند می توانند تاثیر پذیر باشند و در نهایت سبب جلب رضایت مشتری خواهند شد.

نکاتی مهم در مورد لیزرموهای زائد : یکی از کارهای که اکثر خانم ها همواره تمایل به انجام آن را دارند لیزر موهای زائد می باشد. خانم ها از روش های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده می کنند این کار نیز مستلزم صرف وقت و زمان زیادی است حداقل آنها مجبورن در هفته یا در ماه بیشتر از یک یا دو ساعت را برای این کار تعیین کنند ، علاوه بر زمان نباید از هزینه ی که آنها در طول عمر خود برای این کار صرف می کنند غافل شد حالا این هزینه هم بسته به روش استفاده مانند کرم های موبر، اپیلاسیون و … دارد.

اعتماد بنفس یکی از موضوعات مهم در زندگی هر خانمی است حالا خانم های که در این میان از روش های اپیلاسیون و تیغ ویا از اپی لیدی استفاده می کنند دچار جوش های پوستی و حساسیت و در نتیجه های لک پوستی می شوند همین امر سبب می شود تا آنها اعتماد بنفس خود را تا حدودی از دست بدهند.

امروزه دستگاهای لیزر زیادی در مراکز زیبایی و کلینیک ها وجود داشته است که برای حذف موهای زائد از آنها استفاده می شود و مراجعین زیادی هستند که همواره برایشان سوال است کدام دستگاه لیزر بهتر عمل می کند اما باید دقت کنید که تبلیغات زیادی وجود دارد که گاهی اصلا به واقعیت نزدیک نیست و هیچ نتیجه ی مثبتی نداشته است .

در ادامه این مطلب ما سعی داریم شما را با تمامی سوالاتی که در ذهن شما است آشنا کنیم و بتوانیم پاسخ های علمی و صحیحی را برای سوال هایتان آماده کنیم.

اول از همه باید بدانید که نمی توان گفت یک دستگاه خوب است یک دستگاه بد بلکه نکته مهم اینجاست که از دستگاه برای چه کسی استفاده می کنیم ؟ بهتر است بدانیم که باید بیماریابی به صورت صحیحی انجام گیرد و تمامی کارهای که باید برای بیمار انجام گردد به نحوه ی احسن صورت بگیرد اما نکته ی مهم این است که باید در همان ابتدا تمامی موارد را برای بیمار توضیح بدهیم تا از روند درمان انتظار صحیحی در ذهن داشته باشند چون گاهی به علت ناآگاهی آنها انتظارهای غیر معقولی دارند و مراجعه کنندگان باید بدانند هیچ گاه نمی توان کاملا موهای زائد را از بین ببرند و از نظر علمی اصلا حذف موهای زائد امکان پذیر نیست .

لازم است بدانید که برخی از افراد از انجام لیزرموهای زائد کاملا راضی هستند و لیزر مو به خوبی برای آنها جواب می دهد و در زمان کم می تواند حدود ۹۰ درصد از موهای آنها را از بین ببرد اما لیزر برای همه ی مراجعه کنندگان جواب یکسانی نخواهد داشت.

برای لیزر موهای زائد دو دسته سیستم وجود دارد

سیستم های لیزری و نوری

سيستم هاى ليزرى : الكساندرايت ،دايود ،ان ديگ و به تازگى دايود الكس.

سيستم هاى نورى : اى پى ال ، ايلايت ،اس اچ آر-اى پى ال

الکساندرایت : این سیستم به عنوان یکی از سیستم های لیزری در جهان است که بسیار قدرتمند می باشد البته به این معنی نیست که برای همه ی افراد مناسب است بلکه برای افرادیست که موهای ضخیم و مشکی و پوستی سفید دارند پس در صورتی که شما با تیرگی زیر بغل و ناحیه بیکینی مواجه هستید الکس گزینه ی مناسبی برای شما نخواهد بود علاوه بر آن اگر موهای نازکی در ران پا یا دست خود دارید الکس به احتمال زیاد نتواند نتیجه ی خوبی به شما بدهد.

دستگاههای الکس جز دستگاههای هستند که میزان درد آنها بسیار زیاد می باشد اما در ورژن های جدید آنها شاهد باد سرد هستیم که می تواند درد را در ناحیه لیزر از بین ببرد اما به دلیل اینکه دردی احساس نمی شود این امکان وجود دارد انرژی از اندازه خود زیادتر باشد و سوختگی رخ دهد به گونه ی که افرادی استفاده کننده از الکس همواره یک یا دو بار دچار سوختگی شده اند.

اسپات سایز الکس کوچک می باشد به همین علت ممکن است اگر برای تمام بدن قصد لیزر را داشته باشیم حداقل دو ساعت زمان نیاز باشد . به هیچ وقت از ژل در الکس استفاده نمی کنند به همین علت اگر از ژل با نام الکس استفاده می شود باید بدانید دستگاه الکس نیست و از دستگاهی جز آن استفاده می کنند.

متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که برخی از کلینیک ها برای جذب مشتری بیشتر به نام الکس از دستگاههای استفاده می کنند که قیمت کمتری دارد. نکته ی که ممکن است در رابطه با الکس برای شما به عنوان خبر خوب باشد این است که نیازی نیست شش ماه تا ۲ سال شارژ مجدد شود . ( این موضوع در صورتی است که دستگاه الکس مناسب شما باشد).

فراموش نکنید که الکس دستگاهی بسیار گران قیمت می باشد و طبیعی است که درمان با الکس نیز هزینه ی های زیادی را داشته باشد اگر با نام الکس از شما هزینه ی پایینی دریافت می شود باید بدانید که دستگاه استفاده شده الکس نیست و یا ممکن است تعداد شات لامپ دستگاه تمام شده باشد در نهایت درمان در چنین مواقعی بی نتیجه خواهد بود البته همیشه این روال به اینگونه نیست و استثناهای مطرح است .

ان دیگ : شاید سوال باشد کمترین اثر بخشی در لیزر موهای زائد مربوط به کدام سیستم است در اینجا باید بگوییم ان دیگ پایین ترین اثربخشی را دارد و برای پوست های تیره مناسب می باشد ولی هم گران قیمت است و هم درد دارد در نهایت پیشنهاد می شود از این دستگاه استفاده نشود.

دايود ليزرها : این نوع لیزر ها دارای قدرت بالایی هستند و می توانند در حذف موهای زائد موثر باشند اما در مقایسه با الکس ها حدود ۴ الی ۵ درصد ضعیف تر عمل می نمایند اما در عمق نفوذ بالاترین درصد را شامل می شوند . در ادامه به برخی از نکات دایود لیزرها اشاره شده است:

 • به نسبت الکس هزینه ی درمان کمتری داشته اند اما در مقایسه با آی پی ال ها هزینه ی بیشتری دارند.
 • درد آنها نسبت به الکس کمتر است اما دردناک تر از اس اچ آر هستند
 • می توان از آنها در پوست های تیره و نژاد آسیایی و ایرانی استفاده کرد و به نسبت الکس کمترین سوختگی را دارند.
 • این سیستم به نسبت الکس سرعت عمل بالاتری را دارد به دلیل دارا بودن سیستم اس اچ آر و برای لیزر نمودن کل بدن یک ساعت تا یک ساعت و ربع زمان لازم است.
 • تا حدودی می تواند روی موهای نازک تاثیر بگذارد
 • بین شش ماه تا یک سال و نیم یکبار شارژ لازم دارد
 • ایلایت و آی پی ال  سیستم قدیمی و نوری می باشند که با وجود نسل جدید ( یعنی آی پی ال-اس ) استفاده از آنها توصیه نمی گردد.

آى پى ال-اس اچ آر : به عنوان سیستم نوری برای لیزر موهای زائد می باشند که مزیت های زیادی دارند از جمله :

 • دارا بودن کم ترین درد
 • هزینه ی مناسب درمان
 • مناسب برای هر نوع رنگی پوستی حتی افراد برنزه
 • کار بسیار سریع با آنها بطوری که برای کل بدن ۴۰دقیقه تا حداکثر یک ساعت زمان نیاز است.
 • تنها عیب استفاده از آنها این است که موها خیلی سریع برگشت پیدا می کنند و برای استفاده از آن به جلسات زیادی نیاز است . عموما در ماه های اولیه به هشت جلسه نیاز است اما در سال اول هر سه ماه یکبار و بعد از ۶ماه یک جلسه شارژ ضروری است .

دايود ليزر الكس : یکی از جدیدترین تکنولوژی های که برای حذف موهای زائد استفاده می شود دایود لیزر الکس می باشد که در دستگاه لیزر دایود طول موج لیزر الکس را ارائه می دهد و در اصل قدرت الکس را همراه با عمق نفوذ دایود در کنار همه ی مزیت های دایود لیزرها داشته است . یکی از مزایای این دستگاه سرعت بالای آن و هزینه ی مناسب و درد کمتر این دستگاه می باشد.

با توجه به آنچه تا کنون گفته شده است برای انتخاب نمودن لیزر موهای زائد باید موارد زیر را در خاطر داشته باشیم که عبارت اند از :

۱- رنگ پوست

در صورتی که شما دارای پوست سفیدی هستید همه ی لیزر ها برای شما مناسب می باشد ، اما اگر پوستی گندمی و سبزه دارید الکس دستگاه مناسبی برای شما نخواهد بود و باید بین دایود و اس اچ آر یکی را انتخاب نمایید.

۲- ميزان تحمل درد 

در صورتی که از افرادی هستید که تحمل درد را ندارند به شما توصیه می شود الکس و دایود را به صورت کلی فراموش کنید و فقط از اس اچ آر استفاده نمایید و. البته شما می توانید از پزشک خود درخواست کنید تا برایتان دستگاههای متفاوتی را تست نماید.

۳- زمان 

اگر میخواهید به سفر خارج از کشور بروید یا قصد مهاجرت را دارید و می خواهید هر چه سریع تر نتیجه برایتان حاصل شود باید به کلی اس اچ آر را فراموش کنید و با توجه به پوستی که دارید از دایود و یا الکس استفاده نمایید.

هزينه لیزر موهای زائد

از نظر قیمتی اس اچ آر به عنوان ارزان ترین روش و دایود به عنوان رده ی متوسط و الکس به عنوان گران ترین لیزر موهای زائد شناخته شده است.اگر می خواهید لیزر موهای زائد را انجام دهید باید دقت داشته باشید که از روشی استفاده نمایید که تا آخر درمان بتوانید از پس هزینه های آن بر بیاید . این نکته را نیز فراموش نکنید که تعدادجلسه های اس اچ آر زیاد می باشد و این امکان وجود دارد در نهایت با دیگر دستگاههای مساوی باشد در صورتی که شما باید در هر ماه برای ادامه درمان توان مالی را داشته باشید .

اگر می خواهید بهترین روش را انتخاب کنید می توانید یک جلسه با پزشک مشورت کنید و یا حتی از ترکیب دو دستگاه نیز استفاده نمایید . در هر صورت فراموش نکنید بهترین شرایط زمانی محیا می شود که شما به پزشک به صورت دقیقی مشورت کنید و اطلاعات لازم را داشته باشید.

با توجه به محلی که قصد لیزر آن را دارید تعدادجلسه های لازم بین ۴ تا۱۰ جلسه می باشد البته مثلا برای زیر بغل جلسات کمتری و برای بیکینی جلسات بیشتری را نیاز خواهید داشت . اگر اختلالات هورمونی داشته باشید این جلسات بیشتر خواهند شد و حتی در صورت نیاز نیز باید از دارو استفاده نمایید. دقت کنید فردی که برای شما لیزر را انجام می دهد فرد آموزش دیده باشد و تحت نظر پزشک این کار صورت بگیرد و همچنین دستگاههای که استفاده می شود مورد تایید وزارت بهداشت باشند .

گاهی تعدادی از مراجعین بیان می کنند که از لیزر ترس دارند و این ترس ناشی از تجربیات تلخ دوستانشان و آشنایانشان می باشد بهتر است به نکات زیر دقت کنید :

 1. لیزر هیچ وقت برای شما خطرناک نخواهد بود و سبب تحریک غدد لنفاوی و نازایی و سرطان نمی شود و حتی خانم های مجرد نیز می توانند از لیزر استفاده نمایند . بسیاری از مراجعه کنندگان نیز در زمان جلسات لیزر باردار شده اند و این نکته نشان می دهد که لیزر به هیچ عنوان سبب نازایی نخواهد شد.
 2. در صورتی که لیزر در مرکز و کلینیکی صورت بگیرد که معتبر است کم ترین درصد به بیماری های مثل زگیل تناسلی و … را به دنبال خواهد داشت.به دلیل اینکه پزشک زگیل تناسلی را تشخیص می دهد و برای فردی که به آن مبتلا شده است لیزر انجام نمی گیرد و همچنین در مواقع مشکوک به چنین افرادی استفاده از مواد ضد عفونی کننده و مواد مخصوص توصیه می شود.
 3. اگر برای شما از دستگاه مناسب تحملتان استفاده شود به هیچ عنوان لیزر برای شما آزاردهنده و خطرناک نخواهد بود و شما به راحتی می توانید آن را تحمل کنید.

نکان مهم برای نتیجه گیری بهتر لیزر موهای زائد

 1. پیش از اینکه بخواهید لیزر را انجام دهید هر گونه کرم و مواد خارجی و آرایشی را با آب به صورت کامل بشوید.
 2. حتما در تاریخی به مرکز مراجعه کنید که برایتان تعیین شده است در صورتی که با تاخیر به مرکز بروید ممکن است تعداد جلسات شما زیادتر شود و مقاومت موهای شما نیز بیشتر گردد.
 3. بدون هماهنگی با پزشک هیچگاه روش های که سبب می شود موه از ریشه کنده شود استفاده نکنید و از کرم های موبر یا تیغ استفاده کنید
 4. اگر در طول درمان نمی تواند دیگر به پزشک مراجعه کنید و روند درمان را ادامه دهید باید حتما با پزشک خود مشورت کنید و توصیه های لازم را بگیرید.
 5. هیچ گاه پوست خود را برنزه نکنید زیرا پوست های تیره در برابر لیزر پاسخ کمتری می دهند .
 6. سعی کنید در روزهای مراجعه موها بلند نباشد و به گونه ی باشند که نوک مو مشخص شده باشد و از سطح پوست بیرون زده باشد . موی که بلند شده باشد به هیچ عنوان با لیزر از بین نمی رود.

لیزر موهای زائد چه مزیت های داشته است ؟

۱) بدون عارضه ( ایمن ) 

در بین دستگاههای لیزر موهای زائد عوارض لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر الکساندرایت و حذف فولیکول های مو بسیار زیاد است .

۲) زیادتری میزان رضایت مندی از لیزر موهای زائد

الف) در حذف موهای زائد از جمله های زیر بغل شانش موفقیت با دستگاه الکس آمریکایی ۹۵ تا ۱۰۰ درصد می باشد. ب) برای پوست های روشن و پوست های تیره مناسب است ج ) برای هر نوع موی مناسب می باشد : در این دستگاه می توان طول موج و مقدار انرژی را برای حذف هر نوع موی زائدی تنظیم کرد.

۳) بدون درد

اگر لیزر موهای زائد با دستگاه بهترین دستگاه (Alex) آمریکا با پیشرفته ترین دستگاه خنک کننده صورت بگیرد بدون وجود هیچ گونه دردی می باشد و همچنین بصورت کاملا دائمی است.

۴) اثر بخشی سریع 

الف ) یکی از بهترین دستگاههای لیزر موهای زائد لیزر الکساندرایت می باشد که ساخت کشور آمریکاست و به هیچ عنوان نمی توان آن را با دستگاههای آسیایی و اروپایی مقایسه نمود و می تواند از ۲تا ۳۳ جلسه از طول درمان شما کم نماید. ب ) نیاز به هیچ نوع بستری نمی باشد و شما سریعا می توانید بعد از لیزر موهای زائد به فعالیت های خود ادامه بدهید.

۵) این تکنولوژی توسط FAD برای کاهش موهای زائد به صورت دائمی تایید شده است .

۶) در برابر روش های دیگر می تواند بدون ناراحتی و درد باشد .

۷) به سرعت می توان مناطق وسیعی را درمان نمود

۸) به وسیله لیزر موهای زائد ، رفع آنها اثر بخش تر می باشد

۹) پوست در این روش درگیر نخواهد شد

۱۰) در این روش تغییر رنگدانه و ایجاد زخم به ندرت اتفاق می افتد

۱۱) این فرآیند به سرعت صورت می گیرد و بسته به ناحیه ی لیزر ممکن است از چند دقیقه تاچند ساعت به طول بینجامد.

۱۲) خوشبختانه بنابر مناطق حساس بدن قابل تنظیم می باشد و در لیزرموهای زائد زیر بغل عوارض آن بسیار کم است.

۱۳) شما می توانید در فاصله ی کمی این نتایج را مشاهده کنید .

رفع موهای زائد به وسیله لیزر موهای زائد: یکی از روش های که می تواند به عنوان رایج ترین جراحی زیبایی معرفی کرد و در ایالت متحده آمریکا از آن استفاده می شود روش لیزر موهای زائد است که پس از از جراحی جوان سازی و رفع چین وچروک پوست و سیاهی زیر بغل ناشی از مو به عنوان دومین جراحی به شمار می آید.

درمان لیزر موهای زائد به عنوان یک روش غیرتهاجمی به شمار می آید که سبب می شود موها به صورت دائمی و در مدت طولانی کم شوند . به کمک لیزر موهای زائد می تواند موهای زائد را در کل بدن وصورت از بین برد و برای همه ی نوع پوستی و همه رنگ مناسب می باشد.

 

لیزر موهای زائد

 

اشعه لیزر با قدرت بالا به پیاز مو سبب می شود که موهای زائد حذف شوند . اشعه توسط پیگمنت های مو جذب می گردد و در نهایت موهای در داخل پیازمو حذف می شوند. برای از بین بردن موهای زائد بدن می توان از تنوع لیزرها و منابع نوری آنها استفاده کرد.

در ابتدا لیزر موهای زائد برای افرادی انجام می شود که پوست های روشنی داشتند اما بعدها تکنولوژی های جدیدی به وجود آمد که می توان برای پوست های تیره نیز از این مورد استفاده کرد و همچنین امنیت را برای آنها به وجود بیاورد .

برای حذف و از بین بردن موهای زائد لیزرهای مختلفی وجود دارد که می توان از رایج ترین و پر استفاده ترین آنها به الکساندریت alexandrite ودیودdiodeنئودیمیومیاگNeodymium YAG ومنابع نوری با پالس های شدید اشاره کرد. به وسیله لیزر الکساندرایت می توان در کوتاه ترین زمان موهای زائد را به صورت دائمی حذف کرد و همچنین هیچ عارضه ی ندارد و در کوتاه ترین جلسات خواهد بود.

استفاده از لیزر در رفع موهای زائد ( لیزر موهای زائد)

اگر قصد دارید خودتان را متفاوت نشان دهید یا می خواهید موهای زائد خود را از بین ببرید یا از دسته افرادی هستید که موهای زائد شما رشد بیش از اندازه دارند می تواند از لیزر موهای زائد کمک بگیرید. اکثر افراد برای حذف موهای زائد خود نیاز دارند درمانی در چند مرحله داشته باشند. بیشتر نورهای سبک و لیزرهای که برای حذف دائمی موها بکار گرفته می شود از نوع اف دی ای می باشند FDA)) به معنی دیگر همه ی موهای زائد به صورت دائمی در یک دوره از بین خواهند رفت .

لیزرهای موهای زائد صورت و بدن به افرادی توصیه می شوند که پوست های روشن و کلفتی دارند و میزان موهای زائد آنها تیره به رنگ قهوه ی و مشکی است . البته فراموش نکنید که کلینیک ما می تواند برای همه ی افراد با هر نوع پوست و موی حتی موهای قرمز و بلوند و یا قهوه ی روشن مناسب باشد و بهترین نتیجه را به شما بدهد . در این میان برخی از کلینیک ها وجود دارند که به افراد توصیه می کنند برای حذف این نوع موها از الکترولیز استفاده نمایند اما ما تنها به کسانی این روش را توصیه می کنیم که همه ی موهای زائد بدن آنها سفید می باشد.

گاهی ممکن است افرادی برای از بین بردن موهای زائد خود زمانی طولانی مانندچند سال را پشت سر بگذارند. البته باید بیمار پس از اینکه درمان لیزرموهای زائد را به پایان رساند مراقبت های را از محل لیزر نیز داشته باشد. واقعا تشخیص اینکه چه کسی برای حذف موهای زائد خود به چه زمانی نیاز دارند غیر ممکن است و تشکیل حذف کامل موهای زائد در یک زمان مشخص محال است . پیش تر نیز بیان کردیم افرادی که دارای موهای تیزه و پوستی روشن هستند برای لیزر کردن بسیار عالی می باشند اما امروزه تکنیک ها و تکنولوژی های جدید حاصل شده است که نشان میدهد افراد با پوست های تیره نیز می توانند از لیزر استفاده نمایند.

لیزر قادر است در یکبار ضربه زدن منجر به حذف چندین پیاز مو شود و به همین دلیل شما می توانید سطح زیادی را از پوست خود درمان نمایید. این در حالی است که اگر بخواهید قسمت پشت و یا ساق پای خود را الکترولیزیک نمایید سال ها طول می کشد اما شما می توانید با لیزرهای خاصی در طی یک جلسه کمتر از ۲ ساعت هر دو ساق پای خودتان را لیزر نمایید.

لیزر به عنوان بهترین راه در جهت حذف موهای زائد نواحی پشت ، شانه ،باز و و سینه است .

لیزر موهای بدن و زیر بغل و همچنین بالای لب و روی چانه تنها بر روی موهای تیره می تواند اثربخش باشد و در صورتی که شما مایل هستید می تواند برای حذف موهای بلوند این ناحیه از اکترولیزیک استفاده کنید و برای همیشه این موها را از بین ببرید.

یکی از مشکلات پوستی سیاهی و تیرگی بین پاها و زیر بغل و همچنین اطراف ناحیه تناسلی می باشد و همچنین تیرگی کشاله ران که بسیار مهم است و در نهایت عوامل متفاوتی را ایجاد می کند . در چنین وضعیتی رنگ دانه های تیره ایجاد می شوند و در ناحیه زیر بغل حس ناخوشایندی را ایجاد می کنند و موجب می شوند فرد نتواند لباس آستین کوتاه بپوشد و از این موضوع خجالت بکشد .

به این تیرگی های که در بین پاها و زیر بغل و ناحیه تناسلی می باشد آکانتوز سیاه می گویند و می توانند با مواردی همچون فاکتورهای سلامتی و سبک زندگی شخص ارتباط مستقیم داشته باشند. یکی از بهترین روش های که می توان در درمان کشاله ران ، بین پاها و زانو و زیر بغل استفاده کرد تعیین و مشخص نمودن علت دقیق ایجاد مشکل می باشد.

لیزر کردن موهای زائد | لیزر موهای زائد

لیزر یک پالسی از نور می باشد که بدون اینکه بخواهد بافت های اطراف آسیب بزند سبب می شود به گرما تبدیل شود و در فولیکول مو نفوذ نماید ، در این روش موها دیگر نمی توانند مجدد رشد کنند و به پوست آسیب گرمایی وارد نمی شود. به دلیل اینکه در هر فرد تفاوت های وجود دارد و الگوی رشد موها نیز در آن ها متفاوت است ، برای هر شخص درمان با دیگری فرق دارد و به صورت متوسط برای لیزر موهای زائد هر شخص بین ۳ تا ۷ جلسه برای درمان نیاز داشته است . پس می توان گفت برای هر شخص هزینه درمان با دیگری متغییر می باشد.

پیش از انجام لیزر مو زائد چه آمادگی های باید داشته باشیم ؟

پیش از لیزرموهای زائد بدن باید بیمار شرحی از اطلاعات پوستی خود را به متخصص پوست اعلام کند و همچنین او را معاینه نماید و پزشک اطلاعات دقیقی از لیزر و خطرات احتمالی و همچنین جراحی را به بیمار بدهد ، علاوه بر آن بیمار باید انتظارات بعدی خود را معین نماید.

بیمار باید به موارد زیر بسیار دقت نماید :

 1. از ممکل های گیاهی ، آسپیرین ، داروهای ضد التهاب استفاده نکنند زیرا سبب بالا بردن خطر خونریزی می شود.
 2. از خوشبو کننده ها ، عطرها و یا هر چیزی که سبب شود در قسمت لیزر حساسیت ایجاد شود پیش از لیزر و بعد از آن دوری کند.
 3. از هر گونه گرفتن حمام آفتاب ، موم انداختن، استفاده از رختخواب های الیافی ، تزریق کلوژن برای جوان سازی پوست ۲ هفته پیش از لیزر موهای زائد دوری کنند.

پس از لیزر موهای زائد چه مواردی ممکن است رخ دهد :

 1. تورم در پیاز مو و قرمزی که کاملا طبیعی می باشد.
 2. احساس درد و ناراحتی که برای رفع موهای زائد با مصرف داروهای مسکن می باشد.

نکاتی در مورد لیزر موهای زائد بدن و پس از آن

 1. باید ناحیه مورد نظر لیزر را پیش از آن بتراشید
 2. برای تسکین دردها از ژلی که داده می شود و رسانا می باشد استعمال نمایید.
 3. باید از عینک محافظی که داده می شود استفاده نمایید
 4. از شما می خواهند تا هر ناراحتی که در مورد لیزر موهای زائد دارید بیان کنید تا تنظیمات لیزر برای شما آسان تر و با تاثیرتر واقع شود .
 5. تا سه روز پس از انجام دادن لیزر صورت و بدن از حمام آفتاب به صورت طبیعی یا مصنوعی دوری کنید
 6. تا سه روز اول پس از لیزر از رفتن به سونا و استخر دوری کنید
 7. پیش از اینکه به پیاده روی بروید از یک فیلتر uv(کرم ضد آفتاب حداقل ۳۰) استفاده کنید.
 8. حداقل یک هفته بعد از لیزر در مقابل معرض نور آفتاب قرار نگیرید.

باید دقت داشته باشید در برخی از بیماران که سابقه عارضه در لیزرهای موهای زائد در آنها دیده شده احتمال رخ دادن عارض در آنها زیادتر می باشد . پزشک پیش از شروع از روش تست کردن استفاده می نماید و یک ناحیه را لیزر می نماید و در هفته ی بعدی پزشک آن را بررسی می کند و اگر مشکلی وجود نداشته باشد نسبت به شروع لیزر برای صورت و بدن اقدام می نماید.

در گاهی اوقات پس از چند ساعت حالت قرمزی ایجاد شده از لیزر از بین می رود و همچنین برای چنین مواقعی پس از لیزر استفاده از پماد اکسید زینک یا کرم های ترمیم کننده ی کافی است .باید ناحیه که تحت درمان است از اشعه ی خورشید محافظت شود که به همین دلیل از فرآورده های ضدآفتاب با spf بالا استفاده می شد.

برای انواع پوست ها و مو ( موهای ضخیم و نازک – پوست های تیره و روشن ) لیزر الکساندرایت بسیار مناسب است و به همین علت این دستگاه برای نژاد های ایرانی توصیه می شود

عوارض لیزر موهای زائد – لیزرموهای زائد چه عوارضی دارد؟

 1. این روش به نسبت گران می باشد
 2. برای لیزر موهای زائد حداقل به ۴ تا ۶ جلسه نیاز است
 3. برای استفاده از این روش ، مواردی وجود دارد که منع می شوند.
 4. اثر بخشی لیزرموهای زائد به رنگ پوست بستگی دارد و همچنین نمی توان منکر شد که اصلا پوست نمی سوزد.

لیزر موهای زائد برای چه کسی نامناسب می باشد ؟

 1. فرد دیابتی هستید .
 2. بیماری پوستی دارید .
 3. بیماری پوستی مادر زادی دارید .
 4. دچار بیماری های عفونی هستید .
 5. به بیماری های دستگاه قلب و عروق مبتلا هستید .
 6. باردار می باشید.
 7. پوستتان بسیار تیره است یا در پوست خود دچار آفتاب سوختگی هستید .
 8. اگر زیر ۱۷ سال می باشید .
 9. اگر مشکوک به سرطان لوزه یا تیروئید هستید به هیچ عنوان از این روش استفاده نکنید
 10. برای خانم های باردار توصیه می شود از لیزر موهای زائد استفاده نکنند اما هنوز هیچ اثری از لیزر به جنین تشخیص داده نشده است .
 11. نباید تابش مستقیم به چشم ها وجود داشته باشد و پزشک و بیمار باید هر دو از عینک های مخصوص استفاده نماید.

درمان با لیزر مو سطح پایین (Low Level Laser TherapyLLLT) چه مزیت های داشته است ؟

LLLT به عنوان یک روش غیر تهاجمی مطرح می باشد به این معنی که در آن به برش جراحی نیازی نیست و علاوه بر آن پس از عمل به دوره ریکاوری طولانی مدت هیچ نیازی نمی باشد . هیچ نیازی نیست که در لیزرموهای زائد از دارویی استفاده کردد .با توجه به مطالعات ، اگر یک پزشک LLLT را به صورت صحیحی انجام دهد هیچ عوارض جدی را به دنبال نخواهد داشت.

 

1 پاسخ
 1. moghtader
  moghtader says:

  مقاله ای زیبا در این زمینه بود . لازم دونستم تا همه ازش استفاده کنند به ویژه برای افرادی که قصد دارند لیزر موهای زائد انجام دهند. از این که مقاله ما رو مطالعه می کنید ممنون میشم .

  پاسخ دادن

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *