درمان ریزش مو با قرص فیناستراید

درمان ریزش مو با قرص فیناستراید : فیناسترید یکی از داروهای خوراکی است که برای درمان مشکلات ادراری که به دلیل غده پروستات (BPH)به وجود آمده است استفاده می شود. همچنین خطر جراحی برای درمان BPH را کم می کند. فیناسترید موجب کاهش مقدار هورمون دی هیدروتستسترون در بدن می شود. همچنین غده پروستات را کوچکتر می کند که به درمان مشکلات ادراری کمک می کند.از فیناسترید برای درمان ریزش مو و طاسی نیز استفاده می شود.

از فیناسترید در موارد زیر استفاده نکنید

  • اگر به تمام مشتقات فیناسترید آلرژی دارید.
  • اگر باردار هستید.
  • قبل از مصرف فیناسترید با دکتر خود درمورد داروهای که مصرف می کنید صحبت کنید چون فیناسترید با برخی داروها همخوانی ندارد.

نکاتی در مورد استفاده از فیناسترید

فیناسترید دارویی خوراکی است و با غذا یا بدون غذا می توان آن را مصرف کرد. حتی اگر احساس بهبودی کردید مصرف فیناسترید را قطع نکنید و دوره آن را کامل کنید. فیناسترید را هر روز و سر وقت بخورید.اگر یک روز خوردن به موقع آن را فراموش کردید در آن روز دیگر فیناسترید نخورید.

درمان ریزش مو با قرص فیتاستراید

عوارض جانبی مصرف فیناسترید

هر داروی می تواند عوارض جانبی داشته باشد پس اگر در مصرف فیناسترید با مشکلی روبرو شدید با پزشک خود در میان بگذارید. برخی عوارض جانبی مصرف فیناسترید عبارت است از کاهش توانایی جنسی، آلرژی شدید، تنگی نفس، درد در قفسه سینه، ورم کردن دهان صورت لب و یا زبان، افسردگی و درد عضلانی. البته این لیست کامل عوارض جانبی نیست و تنها بخشی از رایج ترین آنها می باشد.

همانطور که گفتیم یکی از کاربردهای فیناسترید، استفاده در مواردی است که فرد دچار ریزش مو شده است البته یکی از نقاط ضعف این دارو این است که بعد از قطع مصرف، ریزش مو مجددا شروع می شود. از این رو افرادی که مشکل ریزش مو دارند خواهان روشهای درمانی هستند که موقت نباشند و به طور دائمی دوام داشته باشند.

در این موارد به این افراد اصولا کاشت مو توصیه می شود بخصوص با روشهای جدید کاشت که دیگر مانند روشهای سنتی و منسوخ عوارض جانبی همچون درد و ورم کردگی سر ندارد.

از روشهای جدید کاشت مو که امروزه بسیار استفاده می شود روشها FUE و SUT است که با توجه به نوع چیدمان تارهای مو کنار هم طبیعی ترین موها را به فرد ارائه می دهد.


کلینیک کاشت مو , کلینیک زیبایی , کلینیک پوست و مو , جم کلینیک