دانستنیهای کاشت مو

دانستنیهای کاشت مو , آنچه در رابطه با کاشت مو باید بدانیم , کاشت مو چیست و چگونه انجام می شود , همهچیز در رابطه با کاشت مو , چرا عمل کاشت مو

کاشت مو چیست؟

کاشت مو روشی است که طی آن  پوست موها را از ناحیه ای (معمولا پشت سر)به ناحیه های طاس شده منتقل می کند. کاشت مو اصولا در کلینیک و با بی حسی موضعی صورت می گیرد که بیشتر برای افرادی که در سنین ۲۵ سال به بالا دچار ریزش مو شده اند مرسوم است در ادامه مقاله توضیحاتی پیرامون کاشت مو می دهیم.

بر اساس تحقیقات علت اصلی ریزش مو ژنتیک است در بقیه موارد استرس، بیماری، رژیم های غذایی نادرست و مصرف دارو است. البته جای نگرانی نیست چون روشهای کاشت مو بسیار متنوع است هرچند برخی از آنها دیگر منسوخ شده و استفاده نمی شود. کاشت مو علاوه بر اینکه ظاهر را بهبود می دهد اعتمادبنفس فرد را نیز بالا می برد.

 افراد زیر مستعد کاشت مو می باشند:

  • مردانی با ریزش موی مدل مردانه
  • زنانی که موهایشان نازک شده
  • هرکسی که مویش را به دلیل جراحت یا سوختگی از دست داده.

کاشت مو برای موارد زیر مناسب نیست

  • زنانی که در فرق سرشان ریزش موی گسترده ای رخ داده
  • افرادی که موهای دهنده (بانک مو) به اندازه کافی ندارند
  • افرادی که بعد از جراحت اسکارهای ضخیمی برایشان ایجاد شده
  • افرادی که ریزش مویشان به واسطه شیمی درمانی است.

روند کاشت مو به  چه طریق است؟

در روش های کاشت مو FIT و کاشت مو FUT  بعد از تمیز کردن سر، تکنسین ها از سوزنهای ظریفی برای بی حس کردن نقاطی از سر استفاده می کند سپس موهای اطراف ناحیه مورد نظر را می تراشند و بخش های کوچکی از پوست را جدا می سازد  ، سپس در ناحیه گیرنده سوراخ های کوچکی ایجاد می شود و تارهای مو یا گرفتها در آنها کاشته می شود.  کل فرایند کاشت مو در یک جلسه انجام می شود. هزینه های کاشت نیز با توجه به سطح گستردگی ریزش مو تعیین می شود.

دانستنیهای کاشت مو

بعد از کاشت مو چه می شود؟

بعد از کاشت مو به روش های FIT و FUT  معمولا پزشک به شما داروی مسکن تجویز می کند تا در صورت احساس درد مصرف کنید. همچنین داروی ضد التهاب نیز گاهی تجویز می شود. اغلب افراد چند روز بعد از کاشت مو یه روال عادی زندگی خود برمی گردند. چند هفته پس از کاشت موهای کاشت شده می ریزد و پس از ۶ تا ۹ ماه حدود ۶۰ درصد موها مجددا رشد می کند.

در روشهای سنتی گذشته، عوارض جانبی مانند خونریزی، تورم، التهاب، عفونت، درد و خارش بود اما در روشهای جدیدی همچون روش کاشت مو sut چنین عوارضی دیده نمی شود. و حتی فرد، دوره نقاهتی را نیز پشت سر نمی گذارد.


کلینیک کاشت مو , کلینیک زیبایی , کلینیک پوست و مو , جم کلینیک